Strona 1 z 2

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Olka
Niestety...piesek MUSI mieć czip i paszport, nie wiem jak jest w niemczech z kwarantanną... w niektórych krajach oprócz czipa i paszportu wymagają kwarantanne(pół roku czasem...) i nawet badania krwi

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Kiche
ja bym radziła nie liczyć na fart bo ostatnio wszystkie zwierzęta są dość szczegółowo sprawdzane i moim zdaniem to dobrze, bo jest jakaś kontrola nad chorobami wwożonymi do kraju

: 14 lis 2016, 18:59
autor: adm-tg
Ale powiedzcie mi gdzie to sprawdzają?
NIE ma granic to kto Ci to sprawdzi?

badania krwi do na wyspy , do niemiec można poprostu,z samym paszportem. Chip nie jest potrzebny. A w ogóle nie wiem po co paszport,ja z Luną byłam ostatnio w czechach,przecierz nie ma granic,to gdzie Ci to sprawdża? No chyba ze Cie Straż graniczna gdzies złapie....

: 14 lis 2016, 18:59
autor: adm-tg
Straż graniczna moze nawet nas na własnym podwróku skontrolować!

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Kiche
może i racja, ja piszę ze swojej perspektywy, a z mojej strony kraju jest granica i z tego, co wiem to tam sprawdzają
nie wiem,jak jest na zachodnich granicach

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Olka
Przewiezienie legalnie przez granicę szczeniaka, który nie ma jeszcze szczepienia, jest NIE MOżLIWE I nie pomoże Ci to, że będziesz mieć czip i paszport, bo jeżeli brakuje jednej z tych rzeczy(czip, paszport, szczepienie, ewentualnie kwarantanna i badania) to legalnie już psa nie przewieziesz tak samo nie możesz podróżować legalnie z psem pociągiem jak nie ma szczepienia na wścieklizne.
A co do kontroli, granic nie ma, ale tak samo obowiązuje posiadanie dokumentów jak gdy one były, czasem na granicy nie ma nikogo, ale 100 metrów dalej za krzakami stoją i sprawdzają.
Ewelina pozostaje Ci tylko albo czekać i przewieźć później legalnie, albo przykryć kocem psiaka wrazie kontroli

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Olka
Znalazłam taką stronę z wymogami jakie trzeba spełnić przy przewozie psa za granice:
http://www.nowofundland.pl/domino/libra ... ent#editor

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Brazowa
Uda ci sie na pocieszenie wklejam wypowiedź z innego forum (mam nadzieje że moge)
"Co do paszportu i czipa... moi znajomi z Niemiec przyjeżdzają ze swoim goldenem do Polski parę razy do roku- mają tylko książeczkę zdrowia, nikt im nie robi żadnego problemu"

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Olka
160zł za czip i paszport? drogo... ja płaciłam 105zł

: 14 lis 2016, 18:59
autor: adm-tg
a trzeba czipować jak pies ma tatuaż? Ja tez musze wyrobić jej paszport ale czy czip jest konieczny?

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Olka
Jak tatuaż jest czytelny to czipa nie trzeba
Ale jak gdzieś dalej jechać to(według mnie) lepiej mieć czipa, bo a nóż trafisz na jakiegoś ślepego kontrolera i będzie się czepiać

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Olka
55zł u mnie

: 14 lis 2016, 18:59
autor: shantal89
Kurcze ja chcę w sierpniu jechać do Norwegii będę płynęła promem do Szwecji a potem samochodem przez Szwecję do Norwegii, czy może któraś z was już tak podróżowała z psiakami?.Najgorsze, że wyczytałam na tej stronce co podałyście, iż oprócz chipa i paszportu potrzebne jest określenie poziomu przeciwciał p/wściekliźnie masakra minimum 120 dni po ostatnim szczepieniu a potem ponowne szczepienie i odrobaczenie (to mały problem) najgorsze te przeciwciała też powymyślali :] Sissi szczepiłam w styczniu to spoko zdążę ale z Iskierką gorzej szczepiona w kwietniu, hmmm ciekawe jak długo oczekuje się na wynik bo 120 dni u Iskierki to akurat w lipcu mija. Muszę się dowiedzieć, gdzie to robią i jak długo.Masakra dodatkowy problem :kwasny: A jeszcze jedno muszę się dowiedzieć czy to prawda, że na promie zabierają psiaki do osobnego pomieszczenia biedactwa przecież będą się bały.

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Marq
Ja jestem w trakcie wyrabiania paszportu dla Zorka i napisze Wam co wiem i jaka kolejność jest całej procedury.Wiem że kwarantanna jest niezbędna i wynosi 6mcy jeśli wwozi się psiaka do Wielkiej Brytanii i Irlandii.Nie wiem jak jest z Norwegią!
1.Chip
2.szczepienie przeciwko wsciekliźnie(uwaga!Jeśli najpierw piesek był zaszczepiony a później zachipowany ,szczepienie nalezy powtórzyć-ważna jest kolejność!
3.Odrobaczenie
4.Badanie krwi (od daty pobrania krwi musi minac 6mcy do momentu wwozu pieska do w/w krajów)-sprawdzają!!!
5.Nie mniej niż 12godzin musi upłynąć od podania pieskowi środków na odrobaczenie(wpis w książeczkę zdrowia przez lek.weterynarii)i nie może przekroczyć 48 godzin. Jesli podamy pieskowi za późno i nie ma min.12 godzin w momencie przekraczania granicy moga kazać nam czekać aż te 12 godzin upłynie (były takie przypadki)
To tyle na temat przekraczania granic tamtych krajów.Jeśli chodzi o tatuaże to wiem że te kraje nie akceptują ich i musi być chip.Nie wiem jak jest w innych krajach.
Do wyrobienia paszportu wystarczy
1.chip
2.szczepienie na wsciekliznę
3.odrobaczenie
Nie trzeba badabia krwi i tych 6mcy kwarantanny.Lekarz weterynarii mi powiedział że paszport będzie w ciągu miesiąca i mogę jechać/lecieć z pieskiem do Polski ale piesek nie wróci tu zanim te nieszczęsne 6mcy.kwarantanny nie upłynie.Trzeba dokładnie sprawdzić które kraje wymagają kwarantanny.Irlandia i Wlk.Brytania pilnują tego dokładnie dlatego że tutaj od ponad 100lat nie było przypadku wscieklizny (podobno),i ponoć oni tu nie szczepią swoich zwierząt przeciwko wsciekliźnie.Uff ale się rozpisałam.Podsumowujac wydaje mi się że jesli nie leci się z pieskiem na wyspy kwarantanna jest niepotrzebna.Jeśli chodzi o prom to przy rezerwacji biletu należy zgłosic że będzie podróżował z nami piesek .Zwierzątka zostają usytuowane w specjalnych klatkach lub tez mogą zostać w samochodzie (w lecie nie zalecane).To tyle co wiem na ten temat.Mam nadzieję że komuś pomoże!

: 14 lis 2016, 18:59
autor: Olka
Ale głupie :kwasny: Co ma piernik do wiatraka? Przecież szczepienie nie ma żadnego działania na chip...i co 2 razy szczepić? bez sensu...podwójne szczepienie, może zaszkodzić psu, taki mi się zdaje...