Upięcia włosów na głowie- wersje domowe

Jak dbamy o nasze psy
Olka
Posty: 0
Rejestracja: 19 lip 2016, 18:04

Post autor: Olka » 14 lis 2016, 18:59

Długie włosy na głowie wymagają odpowiedniego związania, aby nie przeszkadzały podczas codziennych harcy i posiłków. Sposobów jest wiele, wedle upodobań i potrzeby.

Wiązanie nr 1:
Robimy zwykłe papiloty. Dwa na górze głowy(wydzielamy dwie części tak jak do top knota), dwa na wąsach, dwa na uszach i dwa na bokach pod uszami.


Wiązanie nr 2:
Gąsieniczka z papilotem. Wyznaczamy przedziałek na głowie, potem linie od kącika oka do końca głowy, wszystko dzielimy na pół kawałek papieru owijamy wokół włosów i zakładamy gumkę, to samo robimy z drugą częścią, potem łączymy przednią i tylną część w jedno, na włosach z kucyka robimy papilot, tak samo postępujemy na drugiej połowie głowy.
Wydzielamy wąs, owijamy papierkiem i zakładamy gumkę. Włosy z wąsów włączamy do papilota pod uchem.Wiązanie nr 3:
Gąsieniczki. Wyznaczamy przedziałek na głowie, potem linie od kącika oka do końca głowy, wszystko dzielimy na pół kawałek papieru owijamy wokół włosów i zakładamy gumkę, to samo robimy z drugą częścią, potem łączymy przednią i tylną część w jedno. Zakładamy kolejne gumki na długości kucyka co 1 cm. Wydzielamy wąs, owijamy papierkiem i zakładamy gumkę, następne zakładamy co 1 cm. Jeśli włosy są długie możemy połączyć gąsieniczki z kucyka z gąsieniczkami na wąsach, wtedy wąsy nie będą wpadać do miski.Wiązanie nr 4:
Wydzielamy włos jak do "czoła", dzielimy je na pół, na obu częściach zakładamy gumkę z papierkiem. Następnie robimy drugiego kucyka o szerokości dwóch pierwszych, łączymy je w całość. Robimy jeszcze jednego kucyka i dalej łączymy w całość z pozostałymi częściami, w kierunku tyłu głowy. Z pozostałych włosów możemy zapleść warkocza, lub pozostawić w formie kucyka.
Wiązanie nr 5:
Kucyk z kilku części. Wygląda jak zwykły kucyk, ale w celu zabezpieczenia włosów przed opadaniem na nos jest przesunięty bardziej do tyłu głowy. Wydzielamy 2 części jak do top knota. Pierwszą część łączymy z drugą naciągając gumki w kierunku tyłu głowy.Wersja nr 6 dla młodzieży:
Na głowie robimy papiloty, a z wąsów zaplatamy warkocz dobierany, w kierunku tyłu głowy.

Wersja nr 7 dla szczeniąt:
Włosy na główce spinamy podobnie jak w wiązaniu nr 3. Wydzielamy przedziałek, wydzielamy pierwszą część od przedziałka do połowy długości oka, załadamy gumeczkę, następnie dodajemy do tej części włosy do szerokości zewnętrznego kącika oka i zakładamy gumkę. Resztę robimy jak w wiązaniu nr 3. Ta dodatkowa gumeczka, zaraz nad okiem, pozwoli na opanowanie jeszcze krótkich włosów.
U szczeniąt związujemy wąsy za pomocą dwóch gumek, pierwszą zakładamy zaraz koło noska(na początku wystarczy tylko te jedno wiązanie), druga przy wardze. Spowoduje to, że niesforne, krótkie włosy nie będą drażnić oka.

szczenię 4 miesięczne:


szczenię w wieku 9 tygodni:


szczenię 7 miesięczne:Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=maCFtzABqeY

Odpowiedz